Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11143229



*

nr 1114 3229


Stig Borglind

(1892-1965), Sverige


Etsning, Stig Borglind (1892-1965), Månuppgång, motivet: 20x24


Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 juni 2017
kl 20:11:47


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/6 00:16:57 1      350 kr
12/6 17:57:39 1      400 kr
12/6 19:06:40 2      350 kr
12/6 19:06:40 1      400 kr (Budbetjänt)
12/6 19:07:19 2      450 kr
12/6 19:48:55 1      500 kr
12/6 20:06:47 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Konstnär/Designer

Stig Borglind

Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.

Läs mer om Stig Borglind
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik månuppgång stig borglind svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 8290 Etsningar
    2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:37
  • 1007 Färgetsning
    Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:12




Ladda ner broschyr